Close

Godziny otwarcia: Pn-Pt 11:00 – 18:00, Sob 10:00 – 14:00

O NAS

Nasza historia, pasja i doświadczenie stanową podwaliny, na których zbudowaliśmy prestiżową i wiarygodną markę.

O NAS

Nasza historia, pasja i doświadczenie stanowią podwaliny, na których zbudowaliśmy prestiżową i wiarygodną markę.

Harfa-Harryson jest specjalistyczną firmą działającą w branży rowerowej, zajmującą się dystrybucją w Polsce sprzętu rowerowego, zaopatrującą sklepy i serwisy rowerowe oraz prowadzącą sprzedaż detaliczną w Dolnośląskim Centrum Rowerowym szerokiej gamy rowerów, części i komponentów rowerowych oraz świadczeniem usług profesjonalnego serwisu rowerowego.


Sercem firmy Harfa Harryson jest jej właściciel, Henryk Charucki, były kolarz, który od 1970 roku, przez 22 lata uprawiał wyczynowo kolarstwo szosowe. Zaczynał w klubie LZS Zambrów a następnie kontynuował ściganie w słynnym klubie Dolmel Wrocław, w jednej drużynie wraz z Ryszardem Szurkowskim, Janem Faltynem, Irkiem Walczakiem, Janem Brzeźnym, i innymi znakomitymi kolarzami, pod okiem wybitnego trenera Mieczysława Żelaznowskiego.


To w klubie Dolmel, Henryk Charucki, osiągał największe sukcesy. W 1978 roku zwyciężył Tour de Mexico czyli wyścig Dwóch Kaliforni. Również w 1978r. był liderem i faworytem do zwycięstwa w Tour de Pologne, niestety bardzo poważny wypadek podczas wyścigu odebrał mu zwycięstwo. W roku 1979 dopiął swego i zwyciężył Tour de Pologne oraz zdobył tytuł Górskiego Mistrza Polski. Był srebrnym i brązowym medalistą Mistrzostw Polski w jeździe drużynowej na czas.


Startował w największych wyścigach na świecie między innymi w Mistrzostwach Świata, Tour de l’Avenir, Giro d’ Itali, w wyścigu Dookoła Austrii, Dookoła Szwajcarii, Dauphine Libere i wielu innych. W latach 1982-1992 ścigał się zawodowo w grupach kolarskich we Francji, wygrywając tam ponad 100 wyścigów. W ciągu kariery kolarskiej Henryk Charucki zwyciężył ponad 200 razy.

Po zakończeniu zawodowego kolastwa, Henryk Charucki rozpoczął w Polsce działalność gospodarczą w branży rowerowej. Kontakty nawiązane przez 11 lat kolarstwa we Francji z wieloma producentami komponentów rowerowych stanowiły doskonały kapitał i bazę do działania. Powstała firma Harfa-Harryson, która od 1992 roku zajęła się dystrybucją części i akcesoriów rowerowych oraz rozwijaniem Dolnośląskiego Centrum Rowerowego – profesjonalnego salonu i serwisu rowerowego.


Za nami stoi ponad 26 lat rozwoju i pracy z największymi partnerami na rynku rowerowym na świecie. Od ponad 26 lat jesteśmy dystrybutorem jednej z najstarszych i najbardziej cenionych na rynku rowerowym francuskiej firmy Mavic, wieloletnia współpraca dystrybucji łączy nas również z kolejną francuską firmą Mach1. Jesteśmy bardzo dumni ze współpracy i dystrybucji włoskiej marki – ikony światowego kolarstwa – Colnago.

Od kilku lat współpracujemy również z amerykańskim Enve. Dystrybuujemy również takie świetne marki jak włoski Limar oraz Scicon, niemiecka Sigma (wcześniej VDO). Wyselekcjonowana oferta markowych produktów, profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, system logistyczny, doświadczenie i zaangażowanie sprawiają, że Harfa-Harryson jest kompetentnym i przyjaznym partnerem do współpracy.


Prowadzimy też Dolnośląskie Centrum Rowerowe, w którym specjalizujemy się w sprzedaży detalicznej nie tylko marek znajdujących się w dystrybucji, ale również szerokiej gamy rowerów, w tym rowerów marki Felt – której byliśmy pionierem w dystrybucji w Polsce oraz w sprzedaży wysokiej jakości osprzętu i komponentów jak Sram, Rock Shox, Avid, Truvativ czy Shimano oraz akcesoriów, odzieży, kasków, okularów i butów do jazdy na rowerze. Nasz serwis rowerowy, jeden z najbardziej doświadczonych i profesjonalnych serwisów na rynku, świadczy kompleksowe usługi serwisowe, w tym serwis gwarancyjny, montuje rowery pod zamówienie klientów, obsługuje zarówno konsumentów jak i profesjonalnych zawodników. 

Dokładamy wszelkich starań aby dla naszych klientów była dostępna jak najszersza gama profesjonalnych produktów do uprawiania jazdy na rowerze czy kolarstwa oraz wsparcie serwisowe. Jesteśmy przekonani, że zarówno amatorzy, jak i zawodnicy, czy po prostu pasjonaci jazdy na rowerze, odnajdą w oferowanej przez nas gamie produktów i usług coś wyjątkowego dla siebie.W siedzibie firmy zawsze tętni kolarskie serce. Można tu obejrzeć bogatą kolekcję kolarskich trofeów Henryka Charuckiego, Jana Faltyna, Jana Jankiewicza czy Pawła Charuckiego, pamiątek z kultowego Klubu Dolmel. Tutaj spotykają się pasjonaci kolarstwa, zawodnicy czy byli zawodnicy. Przy kawie prowadzi się rozmowy o wyścigach, rowerach, o pięknych chwilach z historii kolarstwa czy kibicuje się kolarzom podczas aktualnie rozgrywanych wyścigów. 

Firma Harfa Harryson to firma zrodzona z pasji, z historią ale i aktywnie uczestnicząca w aktualnych wydarzeniach sportowych, wyścigach amatorów, wyścigach kolarskich z Tour de Pologne na czele, propagująca sportowy styl życia, aktywność fizyczną, ekologię, zachęcająca do uprawiania sportu, przekazująca jaką radość można czerpać z jazdy na rowerze.