Close

Godziny otwarcia: Pn-Pt 11:00 – 18:00, Sob 10:00 – 14:00

BIKEFITTING & FOOTBALANCE

Bikefitting to proces ustawienia optymalnej pozycji na rowerze w relacji do budowy ciała i warunków anatomicznych. Footbalance to ortopedyczna diagnostyka stopy, będąca uzupełnieniem bikefittingu.

BIKEFITTING & FOOTBALANCE

Bikefitting to proces ustawienia optymalnej pozycji na rowerze w relacji do budowy ciała i warunków anatomicznych. Footbalance to ortopedyczna diagnostyka stopy, będąca uzupełnieniem bikefittingu.

Bikefitting w Harfa-Harryson przeprowadzają zawodowi kolarze. Wykorzystujemy w tym procesie wieloletnie doświadczenie zawodowe, znajomość motoryki ciała podczas jazdy na rowerze oraz pracy sprzętu w czasie przeciążeń powstających podczas jazdy, zarówno treningowej jak i wyczynowej. Dokonujemy pomiaru ciała, wymiarowanie roweru, dobieramy i ustawiamy pozostałe komponenty aby dopasować optymalną pozycję podczas jazdy. Dążymy do uzyskania maksymalnej efektywności i satysfakcji z jazdy, zachowując komfort i bezpieczeństwo, eliminując przeciążenia i kontuzje.

Ortopedyczna diagnostyka footbalance to badanie stóp przy pomocy podoskopu, ich prawidłowego nacisku na podłoże oraz ułożenia Achillesa w trzech pozycjach. Na tej podstawie, dobierane są wkładki ortopedyczne, które formujemy w technologii termoformowania, tak aby ułożenie achillesów było w najbardziej zbliżonej do neutralnej pozycji, a zbytnia pronacji lub supinacja zniwelowana. Optymalizujemy tak pracę stóp i kolan podczas jazdy na rowerze, biegania, jazdy na nartach. Wyniki badania przesyłane są na adres mejlowy. Cena usługi zawiera badanie, dobór wkładek i wkładki.

Prawidłowe ustawienie bloków przekłada się na zwiększenie efektywności pedałowania i zabezpiecza przed kontuzjami kolan, mogącymi wystąpić w wyniku nienaturalnego ruchu w przypadku ich złego zamocowania. Pomagamy w doborze optymalnego siodła. Analizujemy budowę anatomiczną przy użyciu dedykowanych narzędzi oraz preferencyjne zakresy treningowe. Do dyspozycji klientów mamy centrum testowe siodeł, gdzie można stosowne siodło wypożyczyć i sprawdzić komfort jazdy a tym samym zoptymalizować docelowy zakup już konkretnego siodła.

Aby dowiedzieć się więcej i skorzystać z usług bikefittingu i footbalance, skontaktuj się z nami: 
sklep@harfa-harryson.com.pl